reference-2

Alena Kastnerová, spisovatelka a copywriterka

Možná bych tuhle referenci neměla psát já, ale lidé okolo mě – kolegové a rodina. Protože v den, kdy jsem se potkala s Martinem, vstoupil i do jejich životů, mluvím o něm pořád. Způsob, jakým přistupuje ke svým žákům, totiž zdaleka přesahuje běžné meze výuky a jeho zásluha na mých pokrocích v angličtině je absolutní. Je velmi náročný a má do detailu propracovanou metodu cukru a biče, takže vezte, že se budete učit. A budete se učit rádi, budete se chtít učit a hlavně – po několika týdnech s Martinem budete vědět JAK a CO se učit. Jako motivátor funguje fantasticky a pak – ta jeho neuvěřitelná energie, kterou vám během hodiny celou věnuje, je něco, co mi nejenom pomáhá posunovat moji angličtinu den ode dne dál a výš, ale dává mi to i jeden extra bonus, který je k nezaplacení: skvělou, ale opravdu skvělou náladu po každé naší lekci.

Mgr. Ondřej Ženkapsychoterapeut a HR konzultant

Martin Je to prosté. Martin je nejlepší učitel angličtiny, kterého jsem kdy potkal. Nebál bych se mu svěřit jazykové vzdělávání v celé firmě, excelentní je jak v práci se skupinami, tak v individuálu. Můžete ho s klidem poslat za náročným CEO, věčně nespokojeným CFO nebo za jakýmkoli členem managementu a zpátky dostanete "wow" efekt. Pro mě osobně má spolupráce s Martinem jen dvě nevýhody: 1) Těžko bych se spokojil s někým jiným 2) Přišel jsem o vnitřní výmluvu, že se dokonale znějící angličtina nedá naučit.

Mudr. Magda Růžičková, lékařka

Martin byl ze všech učitelů angličtiny, kterých jsem v životě potkala, suverénně nejlepší. Byl nejlepší profesionálně i lidsky. Angličtinu prostě umí, umí jí učit s citem pro každou vědomostní úroveň žáka. Na jeho hodiny jsem se vždycky těšila a doufám ještě budu těšit. Takového učitele můžu jenom doporučit.

Mgr. Jan Paleček, advokát (FORLEX)

Angličtina s Martinem je radost, nikoliv práce, povinnost či odříkání. Martin je suverénně nejlepší z Čechů, které jsem kdy slyšel mluvit anglicky. Pokud budete mít tu čest se s ním potkat v hodinách, ale i mimo ně a pochytíte alespoň část z jeho BBC high-class English pronunciation, neztratíte se při okouzlování anglických paniček v Brightonu, při ostré výměně názorů na fotbale v Glasgow, při objednávání Fish & Chips v Lake District ani při konverzaci o anglické literatuře 19. století na dostizích v Chesteru.

Marek Srba, profesionální filmař

Martin za dva roky dokázal to, co jiní před ním nedokázali za dvacet let. Je to prostě Můj Učitel.

Mgr. Soňa Havelková,  teamleader (IBM) 

Už po první lekci s Martinem mi bylo jasné, že když jsem dala na doporučení přátel, abych si na výuku angličtiny vybrala jeho, udělala jsem dobře. Jeho hodiny jsou zábavné, pestré, dynamické a dobře promyšlené. Za jeho největší přednost považuji to, že se u něj snoubí skvělá úroveň angličtiny s výbornými pedagogickými a didaktickými dovednostmi. Kromě toho je na něm vidět, že ho výuka baví, a to se promítá i do výsledků jeho práce.

Ing. Martin Zeman, technical supervisor and teamleader (Honeywell Aerospace)

When Martin started teaching me it took me 3 weeks to realize he wasn't a native British. His level of English is exceptional and his unique teaching methods are wonderful. I've never learned more than during Martin's classes. Needless to say he's a very nice person too.

Ashley Jupp (UK), English teacher, Leicester/Brno

"When I met Martin in Brno recently, I was surprised to learn that he was actually Czech. My first impression was that he was English, as his accent sounds just like that of a native English speaker. He knows an enormous range of idioms and expressions and, as an aside, he is also very friendly and an easy and enjoyable person to talk to."

Bruno Zalubil (USA), proofreader, journalist, teacher, Seattle and Brno

Martin combines comprehensive and proficient knowledge with linguistic expertise in teaching the correct pronunciation. There are many language teachers, but Martin is one of the exceedingly rare few who can relay how to actually speak the language. As a longtime language teacher, I know that students constantly ask for the correct pronunciation of words. "Repeat after me" is a novice and short-term solution. Martin is one of the rare teachers who has the linguistic expertise to explain and physically demonstrate how to pronounce words and phrases correctly -- the professional and long-term solution.

Ing. Petr Hanák, firemní ekonom

Výuka angličtiny byla super! Martin má se studenty trpělivost, dokáže nadchnout a udržet v hodině pozitivní atmosféru, ve které nechybí ani humor. Dokáže upoutat a zapojit i unavené či nenadané osoby. Martina jeho práce baví a má radost z každého pokroku svých studentů a to se v jeho hodinách beze zbytku projevuje. Jednoznačně doporučuji.

AV Pro v.o.s.  postprodukční společnost

Mgr. Martin Vaněk dlouhodobě spolupracuje s naší společností na realizaci cizojazyčných mutací filmů z naší produkce. Vynikajícím způsobem ovládl mj. tvorbu subtitulků, které vyžadují mimořádné lexikografické znalosti a velký cit pro originální i cílový jazyk. Takto nadaných spolupracovníků nikdy není dost.

Ing. Jan Šamánek, biolog

Výuka angličtiny s Martinem je opravdu vynikající. Je trpělivý, dokáže udržet každého svého studenta v pozornosti. Výběr témat je vždy zajímavý a aktuální, vždy se mu podaří najít téma, které mě zaujme. Martin má obrovské znalosti nejenom lingvistické, ale i kulturní a přírodní, a to jak o Velké Británii a USA, ale i o dalších anglicky mluvících zemích a vynikající celkový všeobecný přehled. Hodiny výuky s ním jsou odborné i zábavné. Cením si ho také pro jeho kamarádský a neformální vztah, který prakticky okamžitě naváže s každým studentem. Na hodiny angličtiny s Martinem se prostě těším, není to "biflování" slovíček, ale rozvíjení konverzace a myšlení v angličtině, Martin má na to dar.

Kyril Kuzněcov, operátor CNC strojů

Velka spokojenost. Na prvni lekci chtel vedet moje cile a podle nich udelal plan vyuky na miru, protoze kazdy nerozumi necemu jinemu. Clovek tak muze naplnit svuj potencial. S Martinem se clovek uci opravdovou anglictinu, tak jak se pouziva a ne zadnou “textbook english“. Hodne ocenuju zamereni na vyslovnost, kterou ma jako ucitel fonetiky opravdu na urovni. Pomohl mi ziskat sebevedomi a konecne jsme pochopil i slozitejsi gramatiku. Proste anglictina pro prakticke uziti a zivot. To jsem presne potreboval.

Ing. Tomáš Klein, školitel projektového řízení

S Martinovou vyukou jsem nadmiru spokokojen, nebot jiz po druhe lekci jsem pozoroval posun ve spravnosti uzivani jazyka a v jistote se kterou je jazyk uzivan. Tento posun lze "fyzicky citit" s kazdou dalsi lekci. Velmi ocenuji, ze Martin pristupuje k jednotlivci holisticky a systematicky. Po uvodni diagnostice urovne anglictiny a dohode na hlavnim cíli zlepseni, Martin zvoli svoji nejefektivneji cestu jak dohodnuteho cile dosahnout. Jeho praci bych prirovnal k velmi kvalitnimu osobnimu lekari v oblasti zdokonaleni v Anglictine.

Mgr. Jaromír Mačák, Ph.D. , software developer (Honeywell)

S Martinem jsem absolvoval individuální výuku. V první lekci mi pomohl odhalit slabiny mého projevu v AJ a v následujících lekcích jsme pracovali na jejich odstranění, intenzivní ale přesto zábavnou formou. Na lekci chodil vždy připraven. Musím také ocenit moderní přístup k výuce zaměřený na reálně používanou angličtinu. Probírali jsme aktuální konverzační témata a ne klasická učebnicová témata. Martina bych rozhodně doporučil a to nejen jako lektora AJ .

Rob Troy (UK), professional interpreter, London

I first worked with Martin in 2011 at a European conference where he was part of a team of international linguists who were working simultaneously in multiple languages. Martin effortlessly demonstrated an exceptional command of all his known languages. He is a highly committed individual evidenced by his astonishingly polished skills as an interpreter, voiceover/accent coach and teacher, he understands deeply the importance of preparation and brings insight and maturity to the team for someone of his age.

Martin's positivity and deep understanding of his work gives him ample strategies to get the very best out of his students. His flexible approach and optimism spurs and inspires those around him to perform beyond their expectations. As an Englishman and one who works full time in the field of linguistics, I have no hesitation in recommending Martin for any work involving the English language. He displays a fluency and accuracy better than most native speakers. He has a command of register and accent which is pinpoint accurate and shows me not only has he studied and mastered the language but takes a keen interest in our culture and way of life.

As a professional and an expert in his field I confidently recommend Martin to you and would seize every opportunity to work with him again as a colleague or under his leadership.

Mgr. Martina Fabiánová,  accounts manager

Only a few people have the opportunity to find an English teacher who teaches with passion and speaks like a native speaker. I can say that I was very lucky because I had found Martin. He has already been teaching me for over 3 years. My husband, who was also his student, recommended him to me. I have always been in awe of Martin’s ability to lead the lesson, speak with top-notch pronunciation and understand my individual language needs. As a student I had already tried many English teachers, whom I had never been fully satisfied with. Martin stands out as a teacher and he is the one who earns my highest recommendation.

Další reference naleznete na mém profilu LinkedIn