img_8512

Mgr. Martin Vaněk

Anglický jazyk je neoddělitelnou součástí mého života, je zkrátka mou celoživotní vášní. Působím v Brně a okolí jako učitel angličtiny, kouč správné výslovnosti (pronunciation coach), školitel učitelů (TEFL teacher trainer) a jazykový konzultant. Mezi mé dlouhodobé významné klienty patří mimo jiné Masarykova Univerzita, společnost Wandera (průkopník v oblasti mobile security) a Shine Consulting (projektové řízení a change management).

 

Rád bych se s vámi podělil o své zkušenosti a nabídl vám kvalitní individuální i firemní výuku angličtiny, školení a další služby a to nejen v Brně. 

 

Přoč vlastně učím a na čem pracuji? To se můžete dočíst níže.

Strukturovaný životopis naleznete na LinkedIn.

Můj příběh

Na prvních projektech jsem spolupracoval ve svých 15 letech. V roce 2001 si mě ke spolupráci vybral americký filozof a teolog Dr. Mark Sauter, který tehdy působil v Česku. Pod jeho vedením jsem poznával zvláštnosti americké angličtiny a naučil se základům jazykovědné práce.  Díky této zkušenosti jsem později mohl pracovat v různých zemích Evropy (Maďarsko, Anglie, Německo, Polsko) na mnoha zajímavých projektech orientovaných na tlumočení a překlady, mapování rozdílných dialektů nebo výuku angličtiny.

Vysokoškolské studium jsem absolvoval na Masarykově univerzitě v Brně, kde jsem získal dva červené diplomy v oborech lektorství a učitelství angličtiny. Během studia jsem se specializoval na studium správné výslovnosti a to především tzv. Received Pronunciation, což je model standardu britské výslovnosti. Dnes, v rámci předmětů výslovnostního cvičení na katedře Anglického jazyka a Literatury PedF Masarykovy univerzity vedu ke správné výslovnosti stávající i nastupující generaci učitelů angličtiny. Za výzkumnou práci zaměřenou na vývoj jazykově znevýhodněných studentů jsem roku 2011 obdržel Cenu děkana za významný tvůrčí čin.

Jako externí pracovník jsem se podílel na řadě významných projektů. Patří mezi ně namlouvání propagačních videí (tzv. infomercial voiceover) pro globálního výrobce mobilních technologií nebo napsání čtyřdílné série anglických učebnic o fyzice. Za zmínku stojí také soubory titulků k řadě mezinárodních dokumentárních filmů.

 

Za 10 let praxe jsem dospěl k vlastní metodologii vedení výuky, která umožňuje studentům vytěžit z každé hodiny maximum a přesto si hodinu užívat. Své zkušenosti ve výuce angličtiny předávám dalším učitelům AJ jako školitel mezinárodní certifikace učitelů TEFL.

 

Z mých služeb jsou velmi žádané především kurzy zaměřené na aktivní používání jazyka a dobrou srozumitelnost projevu. Jsou to lekce konverzace (s možností rozboru složitější gramatiky), kurz slovní zásoby (kolokace, fráze, idiomy) a specializovaný kurz zaměřený na výslovnost. Dlouholeté zkušenosti mám také s vedením skupinových firemních kurzů v desítkách mezinárodních i českých firem.

Mapování Amerických dialektů 2012, Portland, USA
Mapování Amerických dialektů 2012, Portland, USA

Mezi mé klienty patří firmy, vzdělávací instituce i jednotlivci všech oborů a zaměření – vysokoškolští studenti, manažeři nadnárodních firem, policisté, doktoři, prodavačky, nebo IT experti (viz. reference). Věřím, že anglicky se může naučit každý. Pro každého jednotlivce nebo skupinu volím individuální a citlivý přístup, snažím se studenty vést a pozitivně motivovat.  Velmi rád dopomohu k jazykovému úspěchu i vám.